12 październik 2014
Po IV Konferencji Higienistek Stomatologicznych
Emocje opadły, ale wiedza i umiejętności pozostaną na długo, po sukcesie IV Konferencji Higienistek Stomatologicznych Szkół Policealnych Województwa Śląskiego, zorganizowanej przez Medyczną Szkołę Policealną Województwa Śląskiego im. prof. A. Cieszyńskiego w Zabrzu. Medialny patronat objęło Polskie Towarzystwo Stomatologiczne oddział Śląski, jak również czasopisma stomatologiczne -  Asysta Dentystyczna oraz Asystentka i Higienistka Stomatologiczna.
W konferencji wzięło udział liczne grono wykładowców zakresu stomatologii, nauczycieli, higienistek i uczennic wydziału higieny stomatologicznej z całej Polski. Celem konferencji  było podnoszenie wiedzy i umiejętności z zakresu profilaktyki stomatologicznej z uwzględnieniem profilaktyki ortodontycznej, przygotowaniem stanowiska i operatora do zabiegów chirurgicznych, a także zrzeszanie środowiska średniego personelu medycznego.
Mamy nadzieję, że za rok zgromadzimy się jeszcze liczniej – bo będziemy obchodzić już 5 rocznicę naszego spotkania. Już planujemy dla uczestników liczne niespodzianki, a przede wszystkim interesujący program! Dziękujemy wszystkim za obecność!
Pozdrawiamy, organizatorzy.

Fragment wiadomości z dnia 15.10.2014 Telewizji Zabrze.

Galeria zdjęć