Wydarzenia

23 październik 2015
V Konferencja Higienistek Stomatologicznych

Emocje opadły, a wiedza i umiejętności pozostaną na długo po sukcesie V Konferencji Higienistek Stomatologicznych Szkół Policealnych Województwa Śląskiego zorganizowanej przez Medyczną Szkołę Policealną Województwa Śląskiego im. prof. A. Cieszyńskiego w Zabrzu. Medialny patronat objęło Polskie Towarzystwo Stomatologiczne oddział Śląski, jak również czasopismo stomatologiczne -  Asysta Dentystyczna oraz Asystentka i Higienistka Stomatologiczna.

W konferencji wzięło udział liczne grono wykładowców z zakresu stomatologii, nauczycieli, higienistek i uczennic wydziału higieny stomatologicznej z całej Polski. Celem konferencji  było podnoszenie wiedzy i umiejętności z zakresu profilaktyki stomatologicznej z uwzględnieniem profilaktyki ortodontycznej, przygotowaniem stanowiska i operatora do zabiegów chirurgicznych, a także zrzeszanie środowiska średniego personelu medycznego.

W tym roku odbyły się po raz pierwszy warsztaty z zakresu profilaktyki ortodontycznej, diagnostyki próchnicy, zarządzania gabinetem stomatologicznym oraz wykonywania zabiegów profilaktycznych nowoczesnymi technologiami.

Mamy nadzieję, że za rok zgromadzimy się jeszcze liczniej – bo będziemy obchodzić już 6 rocznicę naszego spotkania. Już planujemy dla uczestników liczne niespodzianki, a przede wszystkim interesujący program! Dziękujemy wszystkim za obecność!
Pozdrawiamy, organizatorzy.