Wydarzenia

17 czerwiec 2016
Otwarcie szkolnej pracowni hemodynamiki
14 czerwca 2016 roku, w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Zabrzu przy ul. 3 Maja 63, została otwarta Szkolna Pracownia Hemodynamiki. 
W uroczystości otwarcia wzięli udział przedstawiciele American Heart of Poland S.A., firmy Simens, Medycznej Szkoły Policealnej w Zabrzu  oraz zaproszeni goście z Urzędu Miasta Zabrze, Szkół Medycznych Województwa Śląskiego oraz Dyrektorzy Placówek Ochrony Zdrowia współpracujących ze szkołą.
Pracownia jest wyposażona w aparat do symulacji badań  z zakresu radiologii interwencyjnej, tzw. ramię C, monitory, pulpit sterowniczy oraz sprzęt pomocniczy.
Jest to pierwsza i jak dotąd jedyna szkolna pracownia w Polsce, która przygotuje przyszłych techników elektroradiologii do obsługi aparatu i pracy z pacjentem oraz zespołem medycznym w zakresie radiologii interwencyjnej.
Pracownia rozpocznie swoją działalność od roku szkolnego 2016/2017 zgodnie z innowacyjnym programem nauczania z zakresu hemodynamiki, z której korzystać będą uczniowie drugiego roku elektroradiologii w ramach przedmiotu Diagnostyka Medyczna i Terapia.