Wydarzenia

09 czerwiec 2015
Dzień Vity - relacja
Gdy emocje już opadły nadszedł czas na podsumowanie wielkiego wydarzenia jakim był Dzień Vity organizowany w naszej szkole.
Gdy aula wypełniła się już po brzegi ( cykl wykładów cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem naszych słuchaczy- zarówno nauczyciele jak przedstawiciele firmy Vita byli tym faktem mile zaskoczeni) rozpoczęliśmy Dzień Vity.
Jako pierwsza wystąpiła Pani Karolina Rybarczyk, która opowiedziała nam o firmie, przedstawiła teorie koloru, opowiedziała o zębach produkowanych przez tę firmę a także scharakteryzowała wszystkie kolorniki (od pierwszych dość prostych po współczesne, które przed wykładem były dla większości „skomplikowane” w obsłudze).
Następnie mieliśmy przyjemność oglądać na żywo pokaz nakładania porcelany, który przeprowadził Pan Paweł Dubel.  Ta forma prowadzenia wykładu jest szczególnie lubiana przez naszych uczniów i zdecydowanie trafia do nich najlepiej. Pan Paweł jak zawsze stanął na wysokości zadania i uzmysłowił wszystkim obecnym na sali jak należy pracować z tym materiałem.
Jako ostatni zabrał głos Pan Jerzy Osłow, który scharakteryzował nam w bardzo przystępny sposób technologie CAD/CAM, dwutlenek cyrkonu i coś co nas zaskoczyło najbardziej- bloki estetyczne. Mimo, że tematy  uchodzą za dość trudne, Pan Jerzy przystępnym językiem wytłumaczył uczniom tajniki tych zagadnień techniki  dentystycznej.

Dziękujemy firmie Vita i zapraszamy ponownie.