Wydarzenia

08 kwiecień 2014
Wycieczka naukowa do Wrocławia
8 kwietnia 2014r. uczniowie Wydziału Masażu wraz z nauczycielami odwiedzili Muzeum Człowieka Uniwersytetu Wrocławskiego.
Zwiedzanie rozpoczął wykład dotyczący oceny wieku i płci człowieka na podstawie szkieletu, a następnie mieliśmy możliwość obejrzenia kolekcji muzeum człowieka, która obejmuje kości zmienione różnymi procesami chorobowymi, a także kości z różnych części szkieletu informujące o kolejnych etapach rozwoju osobniczego. Muzeum Człowieka dysponuje mumią młodej kobiety zabalsamowanej na wzór egipski oraz dwiema zmumifikowanymi głowami ludzkimi. W Muzeum Człowieka, w oparciu o zbiory naukowe, jest stała wystawa pokazująca drogę ewolucyjną gatunku Homo sapiens, obrządki pochówkowe pochodzące z różnych kultur i okresów dziejowych.
Na wystawie można obejrzeć również elementy układu kostnego z kolejnych etapów rozwoju osobniczego i kości zmienione patologicznie.
Po zakończeniu części edukacyjnej wycieczki uczniowie oraz nauczyciele mieli okazję do zwiedzania miasta „szlakiem wrocławskich krasnali”.